Press "Enter" to skip to content

Działania doradztwa zawodowego we wrześniu

W dniach 19.09, 26.09 oraz 30.09 Pani Monika Stępień-Dylert , psycholog  pracująca w naszej szkole przedstawiła uczniom klas:VA, VB oraz VE wykonywany przez siebie zawód.Uczniowie dowiedzieli się jakie należy zdobyć wykształcenie aby pracować w zawodzie psychologa, jakie należy posiadać predyspozycje zawodowe, jakie są możliwości zatrudnienia, zarobki i status społeczny oraz mieli możliwość rozwiązania testu dotyczącego stylów uczenia.

W dniach 24.09 i 25.09 uczniowie klas VIA i VIC wzięli udział w realizacji projektu „Bakcyl” -praktyczne lekcje z bankowości przygotowany przez Warszawski Instytut Bankowości.Podczas lekcji ”Rynek finansowy ”oraz „Moje finanse-myślę przedsiębiorczo” uczniowie poznali podstawowe zasady prawidłowego sporządzania budżetu, w tym planowania i kontroli wydatków osobistych,zapoznali się z pojęciami- bezpieczne finanse i bezpieczna tożsamość oraz poznali dostępność różnych produktów finansowych, które mogą pomóc zrealizować cele życiowe.

 Dnia 30.09 uczniowie klasy IIIB mieli przyjemność gościć panie:Katarzynę Długoń- Pychańską i Martę Grędę, które wykonują zawód fryzjera.Pani Kasia jest właścicielką salonu fryzjerskiego i opowiedziała uczniom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła mały pokaz pracy fryzjera,co wywołało mnóstwo emocji. Następnie panie urządziły w klasie mały warsztat fryzjersko-kosmetyczny w którym to dzieci mogły wykazać swoje artystyczne talenty.Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i Pani Marcie za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.