Press "Enter" to skip to content

Konkurs Matematyczny – EDI PINGWIN

W piątek 22 listopada uczniowie klas V i VI po raz kolejny zmierzyli się z matematycznymi zagadnieniami, uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym  EDI PINGWIN. Kolejność wykonywania działań, rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłych, porównywanie liczb wymiernych, obliczanie ułamka danej liczby, obliczenia procentowe oraz zamiany jednostek  to tylko niektóre działania, które musieli wykonać uczniowie. Jednak dla uczestników konkursu nie stanowiły one większego problemu. Mimo, iż ogłoszenie wyników nastąpi dopiero w styczniu już teraz gratulujemy uczniom tego, że podejmują wyzwania, mierzą się z zagadnieniami matematycznymi, które nie zawsze są proste, oczywiste i łatwe do wykonania, że podejmują się zdrowej rywalizacji i chcą rozwijać swoje zainteresowania również w formie zmagań konkursowych.