Press "Enter" to skip to content

Działania doradztwa zawodowego w grudniu

Dnia 04.12.uczniowie klasy VIC uczestniczyli  w spotkaniu którego bohaterem był tata uczennicy Małgorzaty Trzeciak- Pan Tomasz Trzeciak – prokurator rejonowy w Kwidzynie. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z zawodem prokurator. Uczniowie dowiedzieli się jak ważny i odpowiedzialny jest to zawód, mieli również możliwość przymierzenia togi- stroju urzędowego, używanego przez przedstawicieli zawodów prawniczych na rozprawie sądowej.

W dniu 09.12 uczniowie klasy VID wzięli udział w realizacji programu „Bakcyl”-praktyczne lekcje z bankowości .Podczas lekcji ”Rynek finansowy ”oraz „Moje finanse-myślę przedsiębiorczo ”uczniowie poznali podstawowe zasady prawidłowego sporządzania budżetu, w tym planowania i kontroli wydatków osobistych.

 W  dniu 12.12 uczniowie klasy VB spotkali się z P. Bożeną Jesionkowską, która opowiedziała o swojej drodze zawodowej  i o pasji bycia nauczycielem. Pani Bożena ukończyła Technikum Chemiczno-Spożywcze w Zespole Szkół Nr 2 w Kwidzynie. Po ukończeniu szkoły Pani Bożena pracowała w Mleczarni w dziale księgowości ,a następnie w Zespole Szkół Rolniczych w Barlewiczkach jako nauczyciel bibliotekarz. Swoją drogę zawodową związała ze Szkołą Podstawową Nr1.Nauczanie to najlepsza praca-podsumowała Pani Bożena, ma ona swoje wzloty i upadki, ale jest to satysfakcjonujące, gdy pomagasz młodym ludziom opuścić szkołę z dużą wiedzą i wiesz, że przyszłość stoi przed nimi otworem.

W Dniu 16.12 uczniowie klasy IIIA i IIIB wzięli udział w spotkaniu z higienistką stomatologiczną P. Olgą Lipowską, która opowiedziała o swojej pracy. Ponadto  celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Olga omówiła temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Dziękujemy Pani Oldze za ciekawe, praktyczne zajęcia.

[ngg src=”galleries” ids=”20″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]