Press "Enter" to skip to content

21.02.2020 r. – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w polonistycznym escape roomie, czyli pokoju zagadek. Aby zdobyć klucz do skarbu, musieli rozwiązać 6 interaktywnych zadań, m.in. zdobyć 1000000 w Milionerach, zagrać w Pomysłówkę, posegregować wyrazy, biorąc pod uwagę zasady ortograficzne. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Dodatkową atrakcją były zabawy detektywistyczne podczas przerw.

Kto znajdzie wyrazy z trudnością ortograficzną. Kto objaśni trudne słowa? Jakie błędy językowe popełniamy najczęściej? Znajdź odpowiedzi ukryte na szkolnych korytarz, wypełnij kartę detektywa i oddaj ją swojej polonistce. 

[ngg src=”galleries” ids=”24″ exclusions=”2,29″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”30″]