Press "Enter" to skip to content

Doradztwo zawodowe- styczeń/luty

Doradztwo zawodowe- styczeń/luty

W dniu 29 stycznia uczniowie klasy VIC i VIE spotkali się z Panią Agnieszką Ranachowską- właścicielką  KULKOLANDI-„Chatka Skrzatka” .Pani Agnieszka opowiedziała o  swojej drodze zawodowej, pasjach oraz bycia przedsiębiorcą. Nasz gość zachęcał uczniów do nauki, samodoskonalenia się i rozwijania zainteresowań związanych z przyszłym zawodem. Pani Agnieszka zachęcała do założenia w przyszłości własnej firmy, ale też zwracała uwagę na konieczność zaangażowania oraz wyzwania, z jakimi musi się liczyć każdy, kto prowadzi własną działalność .Prezentacja wzbudziła wśród słuchaczy duże zainteresowanie, uczniowie zadawali wiele pytań, m.in.: czy trudno było założyć firmę, czego wymaga od swoich pracowników, w jaki sposób odbywa się rekrutacja, na jakie cechy zwraca uwagę przyszły pracodawca, a także czy ma czas dla rodziny.

W dniu 06.lutego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kwidzyna przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas VD i VIA w ramach akcji „Hazard, nie dziękuję” Celem akcji   było podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Ponadto  uczniowie mieli okazję posłuchać o funkcjonowaniu Służby Celno-Skarbowej w Polsce oraz mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu poprzez wykonywanie zadań, zadawanie pytań, obsługę specjalistycznego sprzętu. Sprawiło to, że niejeden z nich mógł się przez chwilę poczuć prawdziwym funkcjonariuszem.

W dniu 13 lutego uczniowie klas VIC i VIE wzięli udział w spotkaniu z doradczyniami zawodowymi Powiatowego Urzędu  Pracy w Sztumie, które omówiły lokalny rynek pracy, zawody nadwyżkowe, zrównoważone i deficytowe naszego powiatu wykorzystując narzędzie- Barometr zawodów .Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach , które dotyczyły zawodów przyszłości.

W dniu 18 lutego uczniowie klasy IIIB wzięli udział w wycieczce do Biblioteki Dziecięcej Sztumskiego Centrum Kultury. Celem wycieczki było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.  Podczas wizyty uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, mieli możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książkach. Dowiedzieli się również co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Ponadto Pani Bibliotekarka opowiedziała o swoim zawodzie, zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek.

W dniu 20 lutego dla uczniów klasy VE odbyło się spotkanie  Panią Anną Konopką która zaprezentowała wykonywany przez siebie zawód- fizjoterapeuty. Uczniowie dowiedzieli się że fizjoterapeuta to osoba, która poprzez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. Pani Ania omówiła sposoby rehabilitacji osób po różnorakich urazach, oraz  rodzaje masażów. Spotkanie  zdecydowanie pobudziło  ciekawość i wyzwoliło refleksje związane z wyborem przyszłego zawodu.

[ngg src=”galleries” ids=”26″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”36″]