Press "Enter" to skip to content

„Kufer pełen dziedzictwa”

Przez dwa tygodnie lutego realizowaliśmy w naszej szkole program „Kufer pełen dziedzictwa”, czyli przedsięwzięcie edukacyjne przygotowane przez Krakowską Fundację PLENEROWNIA.

Tytułowy kufer wypełniają przedmioty będące pamiątkami przeszłości, przykładami lub symbolami odnoszącymi się do dziedzictwa kulturowego, elementami obrazującymi jego różnorodność oraz wielowymiarowość. W zamyśle kufer wędruje po szkołach, będąc pretekstem do prowadzenia zajęć dotyczących dziedzictwa kulturowego. 

Dzięki jego zawartości uczniowie poszukiwali odpowiedzi, m.in. na pytania: Czym jest „dziedzictwo”? Po co nam ono? Jakie płyną z niego korzyści? Wypełniali także karty inwentaryzacyjne eksponatów muzealnych i opisywali zawarte w nim przedmioty.

[ngg src=”galleries” ids=”28″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]