Press "Enter" to skip to content

Sukcesy matematyczne w II śródroczu roku szkolnego 2019/2020

W II śródroczu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zgłosili chęć uczestniczenia w kilku konkursach matematycznych. Jednakże czas pandemii spowodował, że kilka z nich zostało odwołanych, inne przyjęły formę online. Ostatecznie uczniowie przystąpili do dwóch konkursów osiągając w nich sukcesy.

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia odbył się w ostatnich dniach zajęć stacjonarnych w szkole. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas I – III, którzy uzyskując lokaty od 17 do 31 miejsca w rankingu ogólnopolskim zajęli miejsca tuż za podium wyróżnień, przyznawanymi do miejsca 15. Świadczy to o bardzo dużym potencjale matematycznym i logicznym najmłodszych uczniów naszej szkoły, który wymaga tylko pewnego dopracowania.

W tym samym konkursie udział wzięło 16 uczniów klas V i VI.

Tytuł laureata uzyskał Cyprian Piróg (kl. VI C), zajmując IX miejsce w rankingu ogólnopolskim. Natomiast wyróżnienia otrzymali Nina Wojtaszek i Maciej Kopczyński (kl. VIA) zajmując odpowiednio XII i XIV miejsce.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2020, który początkowo miał odbyć się 19 marca, został przeprowadzony online w pierwszym tygodniu czerwca. Naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów, spośród których 14 uzyskało najwyższe wyniki.

 

Wyniki w kategorii Żaczek – kl. II

 1. Amelia Glosa, kl. II A – wynik bardzo dobry
 2. Natalia Serkowska, kl. II C – wyróżnienie
 3. Mateusz Modrzewski, kl. II B – wyróżnienie
 4. Karol Bień, kl. II C – wyróżnienie

Wyniki w kategorii Maluch – kl. III

 1. Miłosz Karczmarczyk, kl. III A – wyróżnienie

Wyniki w kategorii Beniamin – kl. V

 1. Bartosz Klonowski, kl. V B – wyróżnienie
 2. Adriana Truty, kl. V C – wyróżnienie
 3. Michał Serkowski, kl. V B – wyróżnienie
 4. Magdalena Góra, kl. V E – wyróżnienie
 5. Agata Machnikowska, kl. V A – wyróżnienie

Wyniki w kategorii Beniamin – kl. VI

 1. Maciej Kopczyński, kl. VI A – wyróżnienie
 2. Zuzanna Glosa, kl. VI C – wyróżnienie
 3. Cyprian Piróg, kl. VI C – wyróżnienie
 4. Nina Wojtaszek, kl. VI A – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesów.