Press "Enter" to skip to content

SŁOWA PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICÓW

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice !!!

Właśnie dobiega końca rok szkolny 2019-2020. Był to chyba najdziwniejszy rok szkolny, jaki pamiętam i chyba Wy też. Stare chińskie przysłowie mówi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Myślę, że właśnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy żyliśmy w bardzo „ciekawych czasach”. To, co się wydarzyło, przyszło nagle i było dla nas bardzo niespodziewane. Na początku wszystko szło normalnym torem. Była uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, w której wzięliśmy udział – od bardzo podekscytowanych i zdenerwowanych Uczniów klas pierwszych i ich Rodziców, po lekko znudzonych i jeszcze mocno rozkojarzonych szóstoklasistów 😊. Potem przyszły pierwsze lekcje, zadania domowe, sprawdziany, oceny, zajęcia dodatkowe, przerwa świąteczna, ferie,  czyli krótko mówiąc „szkolna rutyna”.

Aż tu nagle epidemia koronawirusa spowodowała,  że sytuacja zaczęła zmieniać się dla Nas wszystkich z dnia na dzień,  ba z godziny na godzinę. Na początku towarzyszyła Nam pewnie mieszanka uczuć – od radości, że mamy dodatkowe parę dni lub tygodni wolnego, po strach o przyszłość  oraz zdrowie nasze i naszych najbliższych. A potem trzeba było jeszcze bardziej „zaprzyjaźnić” się z e-dziennikiem, „odkryć” 😉, że komputer czy tablet może służyć również do czegoś innego niż do grania lub surfowania godzinami po internecie i rano znowu „wstać do szkoły” i do pracy zdalnej. I znowu nim się spostrzegliśmy, pojawiła się szkolna rutyna – tylko tym razem trochę inna.

Wydaje mi się – ba jestem pewien – że daliśmy radę. Mimo początkowych trudności, u jednych mniejszych, u innych większych, mimo złośliwości rzeczy martwych, mimo zawieszającego się czasami internetu – daliśmy radę. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, sprawdziliśmy się w trudnych czasach. Za to wszystko, za włożony trud Wszystkim i Każdemu z osobna – Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom serdecznie dziękuję !

A te nieodbyte wycieczki szkolne, te nerwy przed sprawdzianami, te klasowe imprezy i urodziny, to bycie razem, ten śmiech, szkolny gwar – jeszcze nadrobimy w Nowym Roku Szkolnym. A teraz życzę Uczniom super wakacji, a Nauczycielom i Rodzicom udanego wypoczynku na zasłużonych urlopach.

Do zobaczenia we wrześniu – mam gorącą nadzieję, że już „w realu” ! 

Pozdrawiam 😊

                                                                                         Przewodniczący Rady Rodziców

                                                                                                    Tomasz Trzeciak