Press "Enter" to skip to content

DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). W ramach tych działań w dniach 17 -18 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sztumie  – starszym sierżantem P. Pawłem Łyko. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. Uczniowie  mogli również obejrzeć z bliska radiowóz policyjny i usłyszeć policyjne sygnały ostrzegawcze.

[ngg src=”galleries” ids=”34″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]