Press "Enter" to skip to content

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery który odbywał się w dniach 19-25 października. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Doradzamy – zawodowo, wybieramy – odlotowo. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w szkole odbyło się wiele działań , które zostały rozłożone w całym miesiącu.

W dniu 09.10 uczniowie klas VIB i VID wzięli udział w spotkaniu online  z doradczyniami zawodowymi Powiatowego Urzędu  Pracy w Sztumie, które omówiły lokalny rynek pracy, zawody nadwyżkowe, zrównoważone i deficytowe naszego powiatu wykorzystując narzędzie – Barometr zawodów. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach , które dotyczyły zawodów przyszłości.

W dniu 13.10 uczniowie klasy VIIA spotkali się z Panem Edwardem Jasińskim który omówił wykonywany przez siebie zawód elektryka. Dziś jest to zawód powszechnie znany, ale praca elektryka jest niezmiernie różnorodna, a zawód pełen specjalizacji. Nie ma co się dziwić – energia elektryczna otacza nas z każdej strony, umożliwiając funkcjonowanie naszych domów, samochodów – w zasadzie całego społeczeństwa podsumował nasz gość.

W dniu 15.10 uczniowie klasy VIIC wzięli udział w QUIZIE FINANSOWYM dla juniorów , który jest organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu online  z zakresu finansów i bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

W dniu 20.10 uczniowie klasy VIIA  wzięli udział w spotkaniu z policjantem.Celem spotkania było poznanie przez uczniów zarówno ścieżki edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu policjanta jaki i specyfiki pracy w policji. Podczas spotkania uczniowie poznali zadania policjanta, do których należy :ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością oraz ściganie osób poszukiwanych i zaginionych. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zalety i wady wykonywanego zawodu. Chociaż praca ta należy do niebezpiecznych i wykonywana jest nierzadko w dni wolne to daje policjantom dużą satysfakcję.