Press "Enter" to skip to content

Międzynarodowy projekt edukacyjny klasy IIIa

Uczniowie klasy IIIa  biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “ Biodivesite”. W projekcie biorą udział również uczniowie z Zespołu Szkół w Czerninie oraz zaprzyjaźnione szkoły z miast partnerskich Sztumu- Ritterhude z Niemiec oraz fransukim  Val- de- Reuil.  Projekt ma na celu integrację uczniów poprzez działania skierowane na lepsze poznanie przyrody w naszych miastach i okolicy.

Trzecioklasiści zapoznali się z celem projektu oraz wybrali się na wirtualny spacer po miastach biorących udział w projekcie. Kolejnym krokiem było nagranie filmu, w którym wszyscy uczniowie przedstawili się oraz wyrazili chęć szybkiego poznania się z resztą uczestników. Udało nam się również zaprezentować piękną, polską wiosnę oraz wielkanocne zwyczaje poprzez wykonanie galerii zdjęć na platformie Padlet, która służy do komunikacji między uczestnikami projektu. Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania- zaprezentowanie naszej szkoły i przyrody na jej terenie oraz pokazanie walorów przyrodniczych naszego miasta.  

Nasi uczniowie z zaangażowaniem biorą udział w projekcie i z zainteresowaniem oglądają materiały umieszczane przez inne placówki. Dzięki, udziałowi w projekcie będą mieli okazję zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z innych europejskich miast oraz bliżej poznać ich zwyczaje i tradycje oraz środowisko naturalne, w którym mieszkają. Uczniowie odbyli też pierwsze spotkanie online z uczniami ze szkoły w Czerninie. Nie możemy doczekać się kolejnych! 

Zapraszamy na naszego projektowego Padleta, gdzie można obejrzeć nasz film i zdjęcia wykonane przez uczniów 😉

PADLET 3 A