Press "Enter" to skip to content

GOTYCKA PRZYGODA 7B i 7C

Podczas pierwszej, po długim czasie wycieczce, Sztum żegnał nas deszczowo, za to Gniew powiał słońcem i ciepłem. Po zakwaterowaniu w Domu Bramnym udaliśmy się na niewielki gniewski rynek otoczony zabytkowymi kamieniczkami. Wąskimi uliczkami wyłożonymi brukiem przeszliśmy  do Kościoła Św. Mikołaja – patrona żeglarzy i kupców. Po drodze na ulicę Sambora z Misiem Maciusiem (poznaliśmy legendę) podziwialiśmy zabytkowy metalowy aparat fotograficzny. Po „wspinaczce” na wzgórze zamkowe rozpoczęliśmy podróż w przeszłość, wizytą w Komnacie Dawnych Mistrzów, gdzie nabywaliśmy umiejętności tkackich, menniczych, drukarskich, a także strzeleckich ( strzelaliśmy z łuku i kuszy). Głodni udaliśmy się do namiotu eventowego, gdzie w iście królewskim stylu spożywaliśmy przygotowane strawy. Furorę zrobiły świeżo pieczone bułeczki. Uwieńczeniem dnia był nocny spacer z lampionami po zamku. Serduszka biły troszkę mocniej, a na plecach czuliśmy duszki zamku. Po tak atrakcyjnym, pełnym wrażeń dniu, udaliśmy się na zasłużony „spoczynek”. Drugiego dnia czekała nas jeszcze jedna atrakcja – Muzeum Zamkowe w Kwidzynie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od piwnic, gdzie obejrzeliśmy m.in. wystawę szkła artystycznego. Na piętrach podziwialiśmy przedmioty codziennego użytku używane przez ludy Powiśla oraz zachwycającą wystawę przyrodniczą. Kwidzyn pożegnał nas deszczem.