NASZA SZLACHETNA PACZKA

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”

Jan Paweł II

Po raz kolejny cała społeczność naszej szkoły włączyła się w przygotowanie Szlachetnej paczki dla osoby w potrzebie, zmagającej się z wieloma trudnościami.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły za życzliwość i hojność, dzięki którym okruchy dobra dają innym radość i nadzieję, a przede wszystkim wiarę w drugiego człowieka.

Wspólnie udało się nam zrobić taką paczkę, a właściwie paczki.

Było trochę pracy, ale wspólnie z Wami daliśmy radę – DZIĘKUJEMY

Relacja ze spotkania z Panią Anią przy wręczeniu paczki

Do niewielkiego pokoju, w którym spała pani Anna wnieśliśmy ogrom paczek, gdy miejsca już zabrakło, część z nich musieliśmy wnieść do niewielkiego salonu, kobieta odkąd zobaczyła ilość paczek, była bardzo zszokowana. Rozpoczęliśmy rozpakowywanie paczek, kiedy otwierała każdą paczkę, podziękowaniom nie było końca. W momencie, gdy znalazła kurtkę, od razu postanowiła ją przymierzyć, podczas przymierzania kurtki zaniemówiła, a po policzkach spływały jej łzy szczęścia. Gdy uporaliśmy się z otwieraniem, Pani Ania usiadła na kanapie i płakała, patrząc na otwarte pudła wypełnione po brzegi, jak i pralkę oraz lodówkę, które również udało się zmieścić w tym małym pokoju. Widać było w jej oczach wdzięczność, nie spodziewała się, że w tym roku święta będą tak niesamowite dzięki państwu pomocy.