Press "Enter" to skip to content

FESTYN DLA ZUZI – PODZIĘKOWANIA

Chociaż w Szkole Podstawowej nr 1 w Sztumie rozpoczęły się ferie zimowe, w sobotnie przedpołudnie szkolne korytarze wypełnił gwar wielu osób. To właśnie 14 stycznia 2023 r. odbył się festyn, którego celem było pozyskanie dodatkowych środków na turnus rehabilitacyjny dla Zuzi. Licznie przybyli do szkoły nie tylko uczniowie i pracownicy ze swoimi rodzinami, ale również osoby niezwiązane bezpośrednio ze szkołą. Na nich czekały liczne atrakcje: loteria fantowa i książkowa, seanse w wirtualnej rzeczywistości, dmuchańce dla dzieci, gabinet makijażu i zabiegi odmładzające, zabiegi relaksacyjno-lecznicze, np. masaż dłoni, sekcja gimnastyczna, zabawy z animatorką, przepiękne owczarki, które bardzo chętnie pozowały do zdjęć z ich miłośnikami. Było również wiele zabaw logicznych, plastycznych i ruchowych dla najmłodszych. A wszystkich zapraszała stołówka na grochóweczkę albo kawę z ciastem, na które nie brakowało amatorów. Śmiało rzec można, że impreza była udana. Zwłaszcza, że zebrano 8 736,70 zł, czyli kwotę na dwa dodatkowe tygodnie turnusu rehabilitacyjnego. Wiele osób dobrego serca przyczyniło się do organizacji tej imprezy, ale przede wszystkim należą się podziękowania pomysłodawcy p. Zenonowi Chrześcijańskiemu. Ale do powodzenia sobotniego festynu przyczynili się wszyscy – i organizatorzy i uczestnicy. A najlepszym podziękowaniem niech będzie świadomość, że czyjeś życie mogliśmy uczynić lepszym.

Dzięki zebranym funduszom Zuzanna może wydłużyć swój pobyt na turnusie rehabilitacyjnym. Powalczy aby stanąć na nogi. DZIĘKUJEMY

Sztum. Festyn dla Zuzanny – artykuł i zdjęcia w GOŚCIU ELBLĄSKIM