Press "Enter" to skip to content

…zakropkowani…

W poniedziałek 16.09.2019r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I-III do wspólnej zabawy.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w naszych klasach i na korytarzu. Niektórzy uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki lub ozdabiali swoje ubrania kolorowymi kropkami.Podczas lekcji uczniowie oglądali film „The Dot” lub słuchali fragmentów książki pt. „Kropka. Potem rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. Chętni rysowali swój talent w dużej kropce lub komponowali mozaiki z plastikowych zakrętek. Na zajęciach matematycznych dzieci grały w grę matematyczną pt. „Kropkowa wojna”, łączyły kropki w ten sposób, aby powstał obrazek. Nauczyciele zapoznali uczniów także z alfabetem Braile’a .Książka „Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]