Press "Enter" to skip to content

VII GALA KONKURSU „ PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA”

Już w czerwcu informowaliśmy, że w  VII edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-literackiego ‘ Pamięć Nieustająca” czterem uczennicom klasy gimnazjalnej  jury konkursu przyznała tytuł laureata i nagrody. Uroczysta gala konkursu odbyła się 27 października w Warszawie. Również nasza placówka znalazła się wśród nagrodzonych. Miłą niespodzianką w czasie wyjazdu do stolicy było zaproszenie nas do Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, gdzie w Izbie Tradycji Garnizonu z rąk gen. brygady Roberta Głąba naszej szkole wręczono okolicznościowy medal. Znaleźliśmy się w gronie tylko trzech szkół wyróżnionych. Główne uroczystości odbyły się w Audytorium Minimum Uniwersytetu Warszawskiego. Oprawę muzyczną  gali zapewnił Chór Dziecięcy ‘ wykonujący repertuar pieśni wojskowych i patriotycznych. W obecności członków kapituły konkursu  nagrody odebrały : Wiktoria Derbich, Natalia Baca, Zuzanna Omieczyńska i Małgorzata Lubelska. Po gali laureaci zwiedzali  Pałac Prezydencki. Spacerując po salach i gabinetach uczennice mogły poznać burzliwą historię tego budynku i osób w nim urzędujących. Nagrodzonym dziewczętom gratulujemy i zapraszamy młodszych kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu.

[ngg src=”galleries” ids=”11″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]