Press "Enter" to skip to content

Osiągnięcia naszych uczniów z czasu pandemii

Wiosenny czas nie tylko zachwyca nas piękną pogodą i wspaniałymi kolorami, zachęcając do aktywności na świeżym powietrzu. Przypomina również o zbliżającym się zakończeniu roku szkolnego, a tym samym o podsumowaniu efektów całorocznej pracy.

Pandemia zdominowała wszystkie dziedziny naszego życia i znacząco wpłynęła na funkcjonowanie szkół, gdyż większość zajęć w tym roku szkolnym uczniom, zwłaszcza klas IV-VII, wypełniło nauczanie zdalne, to jednak są i tacy młodzi ludzie, którzy wiele wysiłku włożyli w dodatkową pracę, uczestnicząc w różnorodnych konkursach. Trud ten opłacił się, bo osiągnięcia są niemałe.

Chociaż najstarszym rocznikiem w naszej szkole są siódmoklasiści, to Cyprian Piróg kl. VII C, rywalizując ze starszymi od siebie uczniami klas ósmych, został laureatem etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

W XXVI edycji Konkurs Historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w kategorii szkół podstawowych na etapie wojewódzkim (etap ogólnopolski z powodu pandemii nie odbył się) tytuł laureata uzyskała całkiem spora grupa miłośników historii:

Maciej Kopczyński kl. VII A
Cyprian Piróg kl. VII C
Weronika Szumowska kl. VII D
Adriana Truty kl. VI C
Stanisław Raczkowski kl. VI A
został finalistą tego konkursu.

W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „ŚwietlikCyprian Piróg został laureatem II miejsca,, natomiast wyróżnienia uzyskali: Natalia Serkowska kl. III C, Adriana Truty, Weronika Szumowska, Maciej Kopczyński.

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-PlanetaAnna Steiniger z kl. VII C uzyskała wynik bardzo dobry ( lokata pomiędzy laureatem a wyróżnieniem), a wyróżnienia zdobyły: Marcelina Baźmierowska kl. VII C, Julia Strąk kl. VII C, Zuzanna Glosa kl. VII C i Maja Rygielska VII D.

Julia Strąk z klasy została  laureatką  ogólnopolskiego konkursu –Quiz Finansowy dla Juniorów. Był to edukacyjny konkurs  online z  zakresu finansów i cyberbezpieczeństwa, organizowany jako element programu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL”. Organizatorem konkursu jest Warszawski Instytut Bankowości. Julka jest  jedną z czterech osób, która zdobyła najwyższą ilość punktów.

dav

Wśród uczniów klas I-III dużą popularnością cieszył się WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/2021 – Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

W kategorii klas 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” (3370 uczestników)
laureatkami zostały:
Maria Raczkowska kl. II B
Klara Trybańska kl. III C
Zuzanna Pięta kl. II C
Katarzyna Machnikowska kl. II B
Natomiast Antoni Potowski z kl. II C
uzyskał tytuł finalisty.

Miłosz Karczmarczyk z kl. IV A uzyskał wyróżnienie w kategorii klas 4-6

„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (7752 uczestników),
Patrycja Sabara z kl. VII B także zasłużyła na wyróżnienie w kategorii klas 7-8 „W lustrze książki” (1370 uczestników).

To najbardziej spektakularne osiągnięcia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie, ale lista osiągnięć innych uczniów w konkursach powiatowych, gminnych czy szkolnych jest bardzo długa. Zwłaszcza konkursy plastyczne cieszą się ogromną popularnością wśród klas I-III.
Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym dla dzieci z województwa pomorskiego zorganizowanym przez ODN Słupsk pt. „Morska pisanka” zdobyły :
Kinga Pychańska kl. III B i Oliwia Łoszczuk kl. III B.

Cieszymy się, że nasi uczniowie uczą się nie tylko na lekcjach.
Wszystkim gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych!