Osiągnięcia naszych uczniów w czasie pandemii

Zbliżający się koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Trud nauczania zdalnego nie zniechęcił grupy uczniów do dodatkowego wysiłku i udziału w zmaganiach konkursowych. Konkursy matematyczne cieszyły się powodzeniem i wiązały się z sukcesami.

W trzyetapowym konkursie matematycznym „Od szkolniaka do żaka”, organizowanym przez Politechnikę Gdańską finalistami zostali Zuzanna Glosa i Cyprian Piróg, uczniowie kl. VIIC. Sukces uczniów cieszy tym bardziej, iż brali w nim udział rywalizując z uczniami klas VIII.

Ponadto Zuzanna Glosa została laureatką Ligi Matematycznej, współorganizowanej przez Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Kilkunastu uczniów przystąpiło w minionym roku do Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Tytuł laureata uzyskali: Cyprian Piróg – kl. VIIC, Agata Machnikowska – kl. VIA oraz Miłosz Karczmarczyk – kl. IVA.

Dużym powodzeniem cieszył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie przystąpili do niego w sposób stacjonarny.

Naszą szkołę reprezentowało 66 uczniów, spośród których 21 uzyskało najwyższe wyniki.

Kategoria Żaczek – kl. II, wyróżnienia uzyskali:
Mateusz Szlagowski – kl. IIA
Igor Stachurski – kl. IIC
Katarzyna Machnikowska – kl. IIB
Oliwia Bakierska – kl. IIA
Sonia Strąk – kl. IIA
Mikołaj Sobczyk – kl. IIC
Feliks Kubacki – kl. IIA
Maria Raczkowska – kl. IIB
Kinga Bień – kl. IIB
Zofia Szlacht – kl. IIA
Marta Kiryluk – kl. IIA
Iwo Safader – kl. IIA
Antoni Potowski – kl. IIC
Jakub Wiktoruk – kl. IIA
Zuzanna Pięta – kl. IIC
Kategoria Maluch – kl. III:
Natalia Serkowska – kl. IIIC – wynik bardzo dobry
Zofia Zawadzka – kl. IIIA wyróżnienie
Amelia Glosa – kl. IIIA – wyróżnienie
Mateusz Modrzewski – kl. IIIB – wyróżnienie
Kategoria Maluch – kl. IV, wynik bardzo dobry uzyskał
Miłosz Karczmarczyk – kl. IVA
Kategoria Beniamin – kl. VI, wyróżnienie uzyskał
Michał Serkowski – kl. VIB

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesów.