Press "Enter" to skip to content

NASZA SZLACHETNA PACZKA

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”  

Jan Paweł II

Po raz kolejny cała społeczność naszej szkoły włączyła się w przygotowanie Szlachetnej paczki dla osoby w potrzebie, zmagającej się z wieloma trudnościami.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły za życzliwość i hojność, dzięki którym okruchy dobra dają innym radość i nadzieję, a przede wszystkim wiarę w drugiego człowieka.

Wspólnie udało się nam zrobić taką paczkę, a właściwie paczki.

Było trochę pracy, ale wspólnie z Wami daliśmy radę – DZIĘKUJEMY

Relacja ze spotkania z Panią Anią przy wręczeniu paczki

Do niewielkiego pokoju, w którym spała pani Anna wnieśliśmy ogrom paczek, gdy miejsca już zabrakło, część z nich musieliśmy wnieść do niewielkiego salonu, kobieta odkąd zobaczyła ilość paczek, była bardzo zszokowana. Rozpoczęliśmy rozpakowywanie paczek, kiedy otwierała każdą paczkę, podziękowaniom nie było końca. W momencie, gdy znalazła kurtkę, od razu postanowiła ją przymierzyć, podczas przymierzania kurtki zaniemówiła, a po policzkach spływały jej łzy szczęścia. Gdy uporaliśmy się z otwieraniem, Pani Ania usiadła na kanapie i płakała, patrząc na otwarte pudła wypełnione po brzegi, jak i pralkę oraz lodówkę, które również udało się zmieścić w tym małym pokoju. Widać było w jej oczach wdzięczność, nie spodziewała się, że w tym roku święta będą tak niesamowite dzięki państwu pomocy.