Press "Enter" to skip to content

NASZ PATRON NA 102

Jak co roku święto Patrona Szkoły jest niezwykłym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej.
W tym roku  uczciliśmy w 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II, dlatego przyjęliśmy hasło; „Nasz Patron na 102”,które nawiązuje nie tylko do kolejnej rocznicy urodzin Papieża-Polaka, ale także do Jego niezwykłej działalności i nauczania.

W tym dniu spotkaliśmy się na uroczystym apelu, który rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły. Potem wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, w którym przypomniała nie tylko, kim był nasz Patron, ale przede wszystkim mogliśmy poznać historię nadania Jego imienia naszej szkole. Niezwykłym przeżyciem była krótka inscenizacja ukazująca koleje losu Karola Wojtyły, kiedy to mogliśmy usłyszeć Jego autentyczne wypowiedzi.

Wcześniej klasy 4—8 przygotowały litery do hasła, które wyeksponowaliśmy przed naszą szkołą, gdzie gremialnie odśpiewaliśmy kolejne zwrotki piosenki „ Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.

 W zależności od planu zajęć niektóre klasy młodsze przed apelem, a pozostałe- potem wykonały zadania, wyznaczone na ten dzień. Poznaliśmy sylwetkę Patrona dzięki przygotowanym wcześniej filmom, na podstawie wiadomości z biogramu Jana Pawła II  uczniowie w grupach przygotowywali pytania, a potem cały quiz złożony z pytań z różnych klas należało rozwiązać. Bardzo emocjonującym zadaniem stało się ułożenie kolejnej zwrotki piosenki o Patronie, zakończony odśpiewaniem i nagraniem swojego wykonania.
/tutaj możecie zobaczyć i posłuchać naszych nowych zwrotek/ Poszukiwaliśmy również „złotych myśli”, które  na kartkach zaprezentowaliśmy w naszych klasach. Oczywiście, nie zabrakło też  poczęstunku w postaci kremówek , bo to też już tradycja naszej szkoły…. W klasach I -IV nie zabrakło również gier i zabaw sportowych.