Press "Enter" to skip to content

Wizyta Studyjna w LACROIX Electronics Kwidzyn

W dniach 14-20 listopada obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.W tym roku hasło przewodnie brzmi”Elastyczność bez granic”. Z tej okazji na zaproszenie pana Grzegorza Klonowskiego – taty Bartka Klonowskiego, uczniowie klasy 8B i Szkolnej Akademii Kreatywności uczestniczyli w wizycie studyjnej w Lacroix Electronics w Kwidzynie. Fabryka LACROIX Electronics to producent i projektant wyrobów przemysłowych, sprzętu telekomunikacyjnego, projektów dla przemysłu lotniczego i obronnego. Lacroix Electronics to 6 zakładów produkcyjnych znajdujących się w różnych krajach, zatrudniające łącznie ponad 3150 pracowników. Oddział w Kwidzynie zatrudnia 2000 pracowników i jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się fabryką w grupie i równocześnie jednym z największych pracodawców na Pomorzu dlatego wciąż szuka nowych pracowników,przede wszystkim z wykształceniem technicznym: elektronika, automatyka, telekomunikacja robotyka. Robotyzacja i telekomunikacja to świetne metody na zainteresowanie elektroniką i kierunkami technicznymi. Jest to dobra okazja na zastanowienie się, czy dalszej edukacji nie pokierować w tę stronę i rozpocząć naukę w dziedzinach uznawanych za przyszłościowe podsumował nasz gość. Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała pamiątkowe gadżety. Była to praktyczna i inspirująca lekcja doradztwa zawodowego. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Klonowskiemu za możliwość zorganizowania wycieczki.